Luksus w nowoczesnym wydaniu

   06/18/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Luksus w nowoczesnym wydaniu

Jako, że setki, a nawet tysiące lat temu, nieznane były ludzkości włókna sztuczne i syntetyczne, wszystkie tkaniny i dodatki produkowane były wyłącznie z włókien naturalnych. Nie inaczej było w przypadku dywanów, tkanych z wełny, jedwabiu i bawełny. Niektóre, kilkusetletnie dywany przetrwały do dziś i znajdują się w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Ceny ich niestety osiągają ogromne sumy, ale obecnie nie trzeba wydawać majątku, aby stać się dumnym właścicielem cudownego wełnianego dywanu.

Korzyści z posiadania wełnianego dywanu

Dywany wełniane nowoczesne, czy też te stare, posiadają cechy, których nie mają dywany z włókien syntetycznych. Jedną z podstawowych zalet takiego wełnianego dywanu, są jego doskonałe właściwości termiczne. Rozłożony na podłodze z płytek ceramicznych, będzie izolować od ich chłodu o każdej porze roku. Naturalna wełna, jest bowiem zawsze ciepła w dotyku, co sprawia, iż chodzenie bosymi stopami oraz przesiadywanie na takim dywanie, będzie czystą przyjemnością.

Inną, ciekawą zaletą nowoczesnego dywanu wełnianego, jest tłumienie dźwięków przez jego grube włosie. Cecha niezwykle przydatna gdy chcemy zachować ciszę przy małych dzieciach oraz jeśli mieszkamy w bloku.

Wszelkie naturalne włókna posiadają wysoką higroskopijność, czyli wysoki stopień wchłaniania wilgoci. Nie inaczej jest w przypadku dywanów wełnianych. Pochłaniają one nadmiar wilgoci, która znajduje się w danym pomieszczeniu, oddając ją w dniach gdy powietrze staje się bardziej suche. Jest to cecha, której nie posiadają żadne dodatki wnętrzarskie z włókien syntetycznych.

Jakość i estetyka

Dywany wełniane nowoczesne, to przede wszystkim wysoka jakość, to produkt luksusowy, na który pozwolić sobie może wiele osób. Współczesne wzornictwo natomiast, daje możliwość dopasowania takiego dodatku do wnętrz urządzonych w przeróżnych stylach. Gęsty, wełniany dywan, doskonale wkomponuje się w przestrzeń sypialni lub dużego salonu dodając pomieszczeniu przytulności i elegancji.

Musimy też pamiętać o właściwej pielęgnacji takiego dywanu. O częstym odkurzaniu z obu stron i trzepaniu, ale również zakazie używania myjek parowych, których wysoka temperatura może zniszczyć wełniane włókna. Przy właściwej pielęgnacji taki dywan będzie nam dzielnie służyć przez długie lata.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: