Kolorystyka i design

   06/04/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Kolorystyka i design

Bez względu na to, czy kupujemy ubranie, czy urządzamy wnętrza własnych czterech kątów, przy wyborze poszczególnych elementów zawsze kierujemy się gustem i potrzebami, a nierzadko też zasobnością portfela. Przeglądając oferty sklepów z dodatkami do wnętrz, z dywanami, może nas przytłoczyć ogrom wzorów i kolorów do wyboru. Decydując się na zakup dywanu właśnie, warto najpierw zadać sobie kilka podstawowych pytań, których odpowiedzi pomogą nam podjąć właściwą decyzję:

  • wielkość pomieszczenia – każdy dom i mieszkanie dysponuje pomieszczeniami o różnych wymiarach, dlatego też klient wybierze sklep, jak 7 Królestw Dywanów, w którym dostępny jest bogaty wybór zarówno pod względem wzorów, jak i wymiarów dywanów;

  • zasobność portfela – kwestia finansowa bardzo często staje się też wyznacznikiem naszych gustów, jeśli nie możemy pozwolić sobie na dywan z naturalnej wełny, bez problemu będzie nas stać na niezwykle popularne i powszechnie dostępne dywany z włókien syntetycznych, które w niczym nie ustępują tym naturalnym;

  • rodzaj ogrzewania – w przypadku ogrzewania podłogowego rodzaj dywanu ma dość duże znaczenie, powinniśmy więc wybrać taki, który posiada wysokie przewodnictwo cieplne, dzięki czemu nie hamuje wydzielanego ciepła do pomieszczenia, a pozwala mu swobodnie się unosić. Jeśli natomiast posiadamy ogrzewanie w postaci ściennych grzejników lub kaloryferów, wybierzmy dywan, który będzie stanowił izolację od zimnej podłogi;

  • dzieci i zwierzęta domowe – każdy kto ma małe dzieci i/lub psa, wie, że czystości nie da się zachować na długo, wybierając więc odpowiedni dywan powinien on być wytrzymały, odporny na ścieranie i brudzenie, łatwy w czyszczeniu i najlepiej z krótkim włosem. Można też pomyśleć nad wyborem dywanu antypoślizgowego, przy którym trudniej o wypadki podczas szalonych zabaw.

Jeśli już przemyśleliśmy wszystkie te kwestie, możemy pomyśleć nad wzorem i kolorem naszego przyszłego dywanu.

Kolorystyka – odważnie, czy bezpiecznie?

Oferta dywanów jest przebogata. Dostępne są różne kolekcje – nowoczesne, fantazyjne, z włókien naturalnych, inspiracje orientem, dziecięce, itp. I na co tu się zdecydować? Przede wszystkim kierujmy się własnych gustem, nie modą. Moda przemija i wymusza na nas zakup kolejnych nowych rzeczy. Własne upodobania pozawalają zaś, cieszyć się tym samym przez długie lata.

W kolorze coffe dywany będą tymi w miarę bezpiecznymi kolorystycznie. A jeśli dokładniej przyjrzeć się nowoczesnemu dywanowi sznurkowemu, to zauważymy, iż jest to model dwustronny. Jedna strona to tło w kolorze coffee z pięknym indiańskim wzorem, druga strona stanowi kolorystyczną odwrotność – białe tło z kawowymi motywami.

Dywan sznurkowy – co to takiego?

W przeciwieństwie do tkanych dywanów tradycyjnych, te sznurkowe nie posiadają takiego długiego runa, nie posiadają też lewej strony. Ich największą zaletą jest właśnie dwustronność, którą możemy wykorzystać do zmiany wystroju wnętrza zależnie od własnego nastroju.

Inną zaletą takiego dywanu jest jego łatwość w utrzymaniu czystości – przez brak długiego włosa nie zalegają w nim duże ilości kurzu, piasku i innych zabrudzeń. Oznacza to też niższą wagę takiego dywanu oraz możliwość użytkowania go nie tylko we wnętrzach, ale również na tarasach zewnętrznych.

Sznurkowy dywan dwustronny w spokojnej kolorystyce, będzie dodatkiem doskonałym do salonu, jadalni, tarasu lub biura. Bez większych trudności można zmieniać wystrój danego pomieszczenia poprzez odwrócenie go na drugą stronę pozbywając się w ten sposób nudy z własnego domu.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: