Nowoczesne dywany z efektem 3D

   06/11/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Nowoczesne dywany z efektem 3D

Włókna we współczesnych dywanach

Tureckie dywany, to wciąż jeden z najpopularniejszych dodatków do wystroju wnętrz w domach na całym niemal świecie. Ich tradycyjne motywy pełne kwiatów, liści i skomplikowanych ozdobnych zawijasów, cieszą się popularnością od setek lat. W nowoczesnych dywanach, tym starym motywom nadaje się bardziej współczesny charakter oraz szereg nowoczesnych właściwości, dzięki którym zwiększa się ich wytrzymałość.

Również innowacyjnym wynalazkiem jest użycie włókien syntetycznych do produkcji dywanów. Oczywiście wciąż bez większych trudności możemy ozdobić swój dom pięknym dywanem z wełny i to w całkiem przyzwoitej cenie. Jednak te z włókien syntetycznych są dostępne w znacznie większych ilościach, rodzajach i rozmiarach.

Piękno i różnorodność dywanów

Projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i piękniejszych wzorów na dywanach. Powstają nowoczesne technologie, które można wykorzystywać w ich produkcji, tworząc coraz trwalsze i praktyczniejsze wyroby.

Jednym z ciekawszych pomysłów jest dywan wycinany Cóż to takiego? Pierwsze co przychodzi na myśl, to dywan cięty na miarę, sprzedawany na metry jak wykładzina. Otóż nie. Dywan wycinany, to dywan, w którym ręcznie przycina się jego runo, tak aby występowały znaczne różnice w jego długości. Najczęściej wycina się wąskie rowki po obwodach różnych wzorów, dzięki czemu patrząc na niego z pewnej odległości otrzymujemy efekt trójwymiarowości.

Takie przycinanie w żaden sposób nie pogarsza jakości dywanu, ma jedynie na celu podniesienie jego walorów estetycznych. Przykładowo w dywanie nowoczesnym HAMPTONS 01 wycięte zostały faliste linie, które wraz z cieniowaną kolorystyką dają cudowny efekt delikatnych morskich fal podczas zachodzącego słońca.

Metody przycinania runa nie stosuje się raczej w dywanach typu shaggy, czyli tych o bardzo długim runie. Ich zaletą jest właśnie przyjemny długi włos, który ma w pewnym stopniu imitować naturalne futro, a przycięte wąskie paski zniknęłyby wśród długiego włosa dając efekt wyliniałego dywanu zamiast efektu 3D.

Tureckie dywany – tradycja i nowoczesność

Prostokątne dywany o klasycznym tureckim wzornictwie pasują niemal do każdego wnętrza, gdyż jest to klasyka sama w sobie. To dodatek, który ma być widoczny, ciesząc nasze oczy swą estetyką oraz nieprzeciętnym układem wzorów.

Weźmy na przykład dywan klasyczny BCF ALFA 06 w tonacji czerwieni i beży. Misterne, jasne wzory delikatnie tłumią, ale jednocześnie podkreślają intensywność czerwieni środka dywanu i jego brzegów. Całość jest idealnie wyważona, co sprawia, iż dywan będzie doskonałą ozdobą jadalni, salonu, sypialni, a nawet biura.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest dostępność tego samego dywanu w kilku rozmiarach, od bardzo małych, do bardzo dużych. To ukłon producentów w stronę tych, którzy zamieszkują nieduże przestrzenie, zwłaszcza w blokach, a cenią sobie piękne dodatki wnętrzarskie.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: