Dywan do szarych paneli

   05/04/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Dywan do szarych paneli

Szarość to podstawowy kolor pomieszczenia, a jego neutralność jest zawsze w modzie. Szare panele dają wiele kombinacji przy wyborze dywanu. Niegdyś szary kolor kojarzył się z nudą formalnego, biurowego pomieszczenia. Obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych barw do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Dobór dywanu w tym przypadku nie powinien stanowić problemu, a jedynie może pobudzić naszą wyobraźnię.

Szare panele – jaki dywan?

Przy minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach szare panele można podkreślić monochromatyczną barwą dywanów. Kładąc grafitowy dywan na jasnoszarą podłogę, pomieszczenie uzyska głębię i przemyślany artystyczny efekt zabawy jednym kolorem w całej rodzinie jego odcieni. Paryski szyk pokoju można uzyskać, łącząc szarość paneli podłogowych z białymi dodatkami, prostymi meblami i perskim dywanem w odcieniu soczystej czerwieni. Niczym czerwone usta stanowiące esencję mody francuskiej, czerwień perskiego dywanu w neutralnym, spokojnym pomieszczeniu nada drapieżny, kultowy akcent. Nawet przy eklektycznym stylu, kiedy pomieszczenie zostanie wypełnione kolorowymi akcentami, intensywnymi kolorami mebli czy obrazów, neutralność szarych paneli wspaniale zgra się ze wszystkimi kolorystycznymi możliwościami wybranego egzemplarza – od juty po wełniany, puchowy dywan.

Szare sznurkowe dywany

Sznurkowe dywany to ciekawy dodatek do wystroju mieszkania. Szczególnie przy szarych panelach dywan sznurkowy szczególnie dobrze się prezentuje Gdy panele w pokoju mają głęboki odcień grafitu, to jasnoszary splot sznurkowy jest oryginalnym rozwiązaniem na wystrój wnętrza. Toteż taki dywan może być jednostkowym akcentem pomieszczenia, ale też może dobrze komponować się z resztą dodatków. Nie bójmy się eksperymentowania z materiałami, z których zostały wykonane dywany. Mają one bowiem dopełnić pomieszczenie, nadać mu finalny charakter.

Ton pomieszczenia

Jak już wiadomo, szare panele stanowią świetny fundament dla wyboru dywanu. W związku z tym należy zwrócić uwagę na odcień paneli, ponieważ barwy dywanu mogą dekorować podłogę, bądź stanowić „przeszkadzający” element pomieszczenia. Każdy kolor ma dwie tonacje: chłodną i ciepłą. Nawet kolor szary, który jest kolorem neutralnym i należy do rodziny kolorów chłodnych, może mieć ciepłe tony. I o ile może się to wydawać nieznaczącym szczegółem, należy zwrócić na to uwagę, żeby do chłodnego tonu paneli, dobrać chłodny odcień dywanu, a do ciepłego tonu, ciepły odcień. Poza tym szare panele otwierają szeroko drzwi do świata dywanów. Dobierz więc taki egzemplarz, który najlepiej podkreśli Twoje pomieszczenie.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: