Dywan do turkusowej kanapy

   05/11/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Dywan do turkusowej kanapy

Turkus to połączenie koloru błękitu z zielenią. W związku z tym cechują go:

  • spokój płynący z barwy niebieskiej,
  • rozwój prezentowany przez kolor zielony,
  • ponadto: równowaga wewnętrzna, harmonia, świeżość itp.

Jest to o tyle interesujący kolor, że każdy widzi go trochę inaczej. Niektórzy dostrzegają w nim więcej barwy niebieskiej, a inne osoby przewagę koloru zielonego. Dlatego dobór odpowiedniego dywanu do turkusowej kanapy może spotkać się z nie lada wyzwaniem. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania, są tylko rzeczy trudne.

Turkus kanapy a barwa dywanu

Turkus to kolor wymagający i bardzo specyficzny. Jego piękno zależy od oka odbiorcy. Symbolizuje ukojenie, szczerość, hojność i prowokuje kreatywność. Turkus sam w sobie rzadko stanowi większość kolorystyczną w pomieszczeniu, gdyż jest zbyt prowokujący. Natomiast umiejętnie i modnie dobrana kanapa może wprowadzić w mieszkaniu rewelacyjny akcent do różnych stylów.

Zabawa w kolory

Biorąc pod uwagę, że turkus składa się z połączenia koloru niebieskiego i zielonego, to właśnie odcienie tych barw świetnie sprawdzą się na dywanie. Warto zatem pokusić się o dywany, które mieszają w sobie włosia obu kolorów. Bardzo dobrze wyglądać będzie w towarzystwie turkusowej kanapy dywan w abstrakcyjne, delikatnie, przeplatane złotem wzory. Z kolei, jeżeli mamy ochotę podkreślić np. charakter marynistyczny pomieszczenia, turkusową kanapę możemy idealnie podkreślić dywanem w duże biało-granatowe paski.

Nie należy bać się łączenia kolorów. Możemy instynktownie wybierać kolor dywanu na zasadzie przeciwwagi do koloru mebli, gdyż często przynosi wspaniałe efekty. Oprócz zielonego i niebieskiego turkus lubi też kolor śliwkowy czy różowy. Sprawdzić się może również dywan w modnym kolorze musztardowym i odcieniach żółtego. Nie polecamy natomiast łączenia turkusu z mocną czerwienią, pomarańczą czy brązami.

Dywan tłem do turkusowej kanapy

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Turkusowe szaleństwo kanapy może zostać podkreślone i wyeksponowane za pomocą dywanów o neutralnych kolorach. Jeżeli kanapa ma grać główną rolę w pomieszczeniu, to dywan może podkreślić jej urodę i wrażenie, które zrobi, grając świetną rolę drugoplanową. Kremy, pastele, szarości – to wszystko najlepsi przyjaciele wybijających się na pierwszy plan kolorowych mebli.

Jednak nie tylko barwy mogą stanowić dobrze dobrane tło do turkusowej kanapy. Można też zastanowić się nad materiałem, z którego został wykonany dywan. Tutaj niestety rzadko pierwszeństwo bierze estetyka. Często, wybierając materiał dywanu, bierzemy pod uwagę fakt, w jakich warunkach będzie on nam służył. Jeżeli jednak spojrzymy na walory estetyczne, ciekawym rozwiązaniem dla turkusowej kanapy będzie wybór dywanu sznurkowego. Na panelowej podłodze takie podłoże w oryginalnym stylu może dopełnić wnętrze, współgrając z siedziskiem. Co więcej, jeżeli postawimy na nim stolik kawowy i wazon z kwiatami, stworzymy niezwykle oryginalną przestrzeń.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: