Jaki dywan do fioletowego pokoju?

   06/22/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Jaki dywan do fioletowego pokoju?

Pomimo panującej już od dłuższego czasu mody na minimalistyczny wystrój wnętrz, nie wszyscy lubią takie rozwiązania. Osoby, które wolą nieco bardziej wyraziste przestrzenie, często stawiają na fiolet. Nic dziwnego, ponieważ ten kolor sprawia, że pokój wygląda elegancko, a zarazem świeżo i przytulnie. Przewaga fioletu może jednak sprawić, że trudno będzie dobrać odpowiednie dodatki tak, aby były spójne z koncepcją lokum. Jak wybrać odpowiedni dywan do fioletowego pokoju?

Dywan do fioletowego pokoju — co wybrać?

Przy fioletowych ścianach lub meblach w tym kolorze należy uważać przy dobieraniu dodatków. Łatwo bowiem przesadzić i przytłoczyć przestrzeń. Najlepiej sprawdzi się dywan w tym samym kolorze, jednak w nieco innym odcieniu. Można również postawić na sprawdzone opcje jak czerń i beż. Jeśli jednak chcemy uzyskać bardziej wyrazisty efekt, to doskonałym wyborem będzie zielony dywan shaggy. Zieleń, zwłaszcza w odcieniu butelkowym, będzie pięknie kontrastować czy to z fioletowymi ścianami, czy z meblami. Jeśli w pokoju dominuje fiolet z elementami czerni, warto postawić na białą wykładzinę dywanową, aby rozjaśnić lokum.

Dywan - z jakiego materiału wybrać?

Dywan do fioletowego pokoju, oprócz tego, że musi współgrać ze stylem wnętrza, powinien również być dobrany do potrzeb domowników. Dywany typu shaggy pasują do takiego wnętrza idealnie, jednak nie będą się sprawdzały każdemu. Długie i gęste włosie charakterystyczne dla tego rodzaju wykładziny jest niestety doskonałym środowiskiem do rozwoju roztoczy i zatrzymywania kurzu. Dla osób zmagających się z alergią na kurz shaggy nie będą najlepszym rozwiązaniem.

W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele tkane bez runa. W domu z małymi dziećmi doskonale sprawdzą się dywany antypoślizgowe..

Dywany — ekologiczne rozwiązania

Coraz więcej osób stara się żyć tak, aby jak najmniej przyczyniać się do zniszczenia środowiska. Wybierając dywan, również możemy pomóc naszej planecie. Przede wszystkim warto dokładnie przemyśleć zakup. Działając spontanicznie, zwiększamy prawdopodobieństwo, że kupimy produkt, który nie będzie pasował do wystroju wnętrza lub dywan do fioletowego pokoju okaże się niedopasowany kolorystycznie. Takie postępowanie nie przyniesie korzyści ani planecie, ani naszym finansom. Warto stawiać na praktyczne rozwiązania.

Dywany sznurkowe to rewelacyjne dwustronne produkty. Nie mają lewej strony, dzięki czemu z obu stron można korzystać. Gdy znudzi nam się kolor dywanu po jednej stronie, możemy zwyczajnie odwrócić wykładzinę i nieco odświeżyć wygląd pokoju. Dodatkowo modele tkane są niezwykle trwałe i łatwe w pielęgnacji, dlatego nadają się również na taras. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, dywan do fioletowego pokoju lub innych pomieszczeń musi tworzyć z nimi harmonijną całość.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: