Jak prać dywan shaggy?

   06/15/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Jak prać dywan shaggy?

Dywan shaggy, inaczej zwany kudłatym, to ulubieniec wielu osób. Przyjemny w dotyku, automatycznie przyprawia domowników o poczucie komfortu i relaksu. Dywany te zapewniają pluszową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Dzięki swojej miłej w dotyku strukturze często są wybierane jako dywany do pokojów dziecięcych czy salonów. Niestety, ich długie włosie powoduje zasadniczy problem. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jak zachować je w czystości.

Specjalne traktowanie

Ponieważ włókna dywanu Shaggy są długie i luźne, skrzętnie ukrywają plamy oraz wszelkie zabrudzenia i utrudniają ich usunięcie. Czyszczenie dywanu Shaggy, tak jak każdego innego chodnika, powoduje zrzucanie i niszczenie włókien. Jednak w tym przypadku jest to w większym stopniu z uwagi na długość włosia. Na szczęście odpowiednie metody pozbywania się zabrudzeń pozwolą zachować naturalną miękkość kudłatego dywanu na długie lata. Należy przy tym pamiętać, aby dywan shaggy prać co najmniej raz do roku. Zapewni to zachowanie jego naturalnej miękkości oraz pięknego wyglądu na długi czas podczas jego użytkowania. Warto poznać poniższe metody czyszczenia długowłosych chodników, gdyż ich profesjonalne pranie przez wyspecjalizowane firmy są dość drogie.

Raz i dwa, czyli pielęgnacja domowa

Starym sposobem na skuteczne czyszczenie kudłatego dywanu jest jego trzepanie. Należy wynieść dywan na zewnątrz i energicznie go wytrzepać, aby usunąć z niego brud, kurz lub okruchy. Jeżeli nie mamy do dyspozycji nieśmiertelnego trzepaka podwórkowego, wystarczy po prostu potrząsać dywanem, aż uleci z niego pierwsza warstwa zanieczyszczeń. Następnie wytrzepany dywan należy dokładnie odkurzyć. Podczas wykonywania tej czynności należy uważać, ponieważ wysokie włosie może łatwo zaplątać się w szczotkę odkurzacza i wyciągnąć dywan z jego pierwotnego kształtu.

Usuwanie plan i pranie dywanu shaggy

W przypadku plam na dywanie shaggy zasada ich usuwania jest podobna jak w przypadku czyszczenia zwykłych dywanów. Przede wszystkim kluczowy jest tu czas reakcji. Najlepiej by było, gdyby ewentualną plamę można było usunąć niezwłocznie po jej pojawieniu się, zanim zacznie zasychać. Najlepszym zaś przyjacielem długiego włosia dywanów shaggy jest sucha ściereczka z mikrofibry. Aby skutecznie usunąć zanieczyszczenie, należy zetrzeć w miarę możliwości świeże plamy czystą ściereczką z mikrofibry, a następnie spryskać to miejsce sprayem do czyszczenia dywanów. W przypadku zaschniętych głęboko osadzonych plam trzeba rozpylić środek czyszczący bezpośrednio na dotknięty obszar i pozostawić go na wskazany na opakowaniu czas. Następnie należy osuszyć to miejsce inną czystą ściereczką z mikrofibry.

Jeżeli nie mamy pod ręką preparatu do czyszczenia dywanów, można skorzystać z mieszanki złożonej 1:1 z ciepłej wody i białego octu. Innym skutecznym domowym preparatem może być połączenie wody i zwykłego szamponu. Po zakończonym czyszczeniu należy oczywiście wywiesić dywan w ciepłym miejscu do momentu jego wyschnięcia. Potem możesz go ponownie położyć na podłogę i cieszyć się jego pięknym i świeżym wyglądem.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: