Jaki wybrać dywan do szarych ścian?

   05/23/2018 15:47:47    0 Komentarzy
Jaki wybrać dywan do szarych ścian?

Szare ściany w pomieszczeniach, szczególnie w salonie, to w ostatnim czasie bardzo popularny trend wnętrzarski. Niektórzy mogą być zdziwieni, jak taki nudny kolor stał się tak popularny. Szarość jest jednak niepozorna i stanowi idealną bazę do stworzenia ciekawych kompozycji. Jaki wybrać dywan do szarych ścian?

Skoro zdecydowaliśmy się na szarości czy to w salonie, czy to w innym pomieszczeniu trzeba zadbać o odpowiednie dodatki, aby uniknąć wspomnianej wcześniej nudy. Elementem wystroju, który przyciąga wzrok, jest dywan i pod żadnym pozorem nie powinniśmy z niego rezygnować. Dywan nie tylko dodaje pomieszczeniu przytulności i wyjątkowego charakteru, ale także jest idealnym źródłem przełamania i dodania dodatkowego koloru do wystroju.

Jaki dywan do szarych ścian?

Szarości są bardzo uniwersalne i pasuje do nich naprawdę bardzo wiele różnych kolorów. Zarówno odcienie ciepłe, jak i chłodne, a także pastele i kolory bardziej wyraziste, jaskrawe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Czerwony, żółty, pomarańczowy

Szare ściany bardzo polubią się z żywymi odcieniami żółci, czerwieni i pomarańczu. Te kolory w połączeniu z szarością stają się niezwykle świetliste. Ponadto wnętrze staje się wizualnie bardzo ciepłe, ożywione i dynamiczne. I jeżeli zależy nam na takim energetycznym efekcie, zdecydowanie powinniśmy wybrać dywan w jednym z tych trzech kolorów. Nie musimy zmieniać wszystkich dodatków w pomieszczeniu, aby uzyskać ten efekt. Tak naprawdę wystarczy tylko dywan, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania. To idealne rozwiązanie podczas zmian w okresie wiosenno-letnim. Jeżeli lubimy odważne zmiany, można połączyć ze sobą wszystkie 3 kolory, jeżeli chcemy tylko jeden mocny akcent, warto zdecydować się na jedno ewentualnie wielokolorowy dywan.

Błękitny, turkusowy, zielony

Nieco spokojniejsze, ale nadal bardzo ciekawe połączenie to zestawienie szarych ścian z dodatkami w odcieniach niebieskich lub zielonych. Te kolory sprawią, że wnętrze będzie jednak trochę chłodniejsze, ale wizualnie się powiększy. Jeżeli w ciągu dnia wpada do środka wystarczająca ilość światła słonecznego, aby pokój rozświetlić, to nie ma nad czym się zastanawiać. W przeciwnym razie warto zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne. Jeżeli zależy nam na bardziej eleganckim efekcie, warto kupić dywan w kolorze kobaltu, a jeżeli na radosnym wnętrzu zdecydowanie sprawdzi się wykładzina w odcieniach niebieskich, np. nasz włochaty niebieski dywan OVO.

Styl skandynawski

Kiedy mówimy o szarościach, to właśnie ten styl przychodzi nam w pierwszej kolejności na myśl. Nic dziwnego, Skandynawowie doskonale łączą szarości z bielą i czernią. Jeżeli marzy nam się wnętrze o subtelnej aranżacji, lekkie to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się jasny dywan, a jeżeli pomieszczeniu chcemy dodać nieco charakteru, to powinniśmy postawić na szary lub czarny dywan. Jednak w tym przypadku nie powinien on zajmować całej podłogi, a jedynie jej niewielką część.

Pastele i szarości

Czy do szarych ścian pasuje szary dywan? Jak najbardziej, jednak decydując się na takie rozwiązanie, powinniśmy pamiętać, aby wprowadzić jeszcze jakiś kolor. W przeciwnym razie nasze wnętrze będzie bardzo monotonne. Dodatkowy kolor można zastosować w tekstyliach, zasłonach, dodatkach. Dywan w kolorach pastelowych (np. pudrowy róż, lilia) sprawi, że wnętrze będzie stylowe, subtelne, delikatne, w stylu przepięknej Prowansji.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: