Jaki dywan do pokoju w stylu skandynawskim?

   05/25/2018 13:41:14    0 Komentarzy
Jaki dywan do pokoju w stylu skandynawskim?

Poszukując pomysłu jak urządzić pokój, mamy do wyboru liczne style i przykłady wielu aranżacji. Moda co jakiś czas ulega zmianie i czasem ciężko jest się na coś zdecydować. Dlatego warto zwrócić uwagę na styl skandynawski, który dzięki swojej prostocie i naturalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pochodzi z Europy Północnej, jest uniwersalny i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, od kuchni po sypialnię.

Skandynawski, czyli jaki?

Główne cechy skandynawskiego wystroju to jasne kolory i minimalizm, które optycznie powiększą przestrzeń oraz użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, len, wełna. Przewodnie kolory to biel, szarość i różne odcienie brązów. W dodatkach znajdziemy wzory nawiązujące do natury z motywami roślinnymi i zwierzęcymi oraz wzory geometryczne. Ich żywa kolorystyka ociepla wnętrza i nadaje im przytulny charakter. Mogą to być koce, pledy, poduchy na sofach i fotelach. Drewniane meble są proste lecz funkcjonalne, mogą to być półki, regały, krzesła czy stoły. Pomieszczenia powinny być jasne, dlatego ważne są lampy, które pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale także dostarczają odpowiednią ilość światła. Podłogi utrzymane są w jasnych kolorach na których doskonale sprawdzi się ciepły, szary lub brązowy dywan, który możemy wybrać z bogatej kolekcji na naszej stronie

Jaki dywan i inne dodatki?

W stylu skandynawskim najlepszy będzie taki, który zatrzyma ciepło, a wzór wpisze się w stylistykę całego wystroju. Dzisiejsze metody produkcji dywanów pozwolą każdemu wybrać coś dla siebie, wykonywane z przędz różnego rodzaju zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się ognia, są dźwiękochłonne czy przyjazne alergikom. Styl skandynawski sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach w blokach, gdzie pokoje są często małe. Dzięki jasności barw pokoje wydadzą się większe a aby ten efekt wzmocnić można powiesić lustro. Ważne, aby zachować spójność i minimalizm, istotne wyznaczniki stylu. Tak urządzony pokój będzie robił wrażenie przytulnego i czystego. Powinien służyć odpoczynkowi po pracy, relaksowi dla całej rodziny. Umiejętne rozmieszczenie dodatków, przełamujących jasne barwy ożywi wnętrze. Główne kolory poduch i koców to turkus, błękit, mięta i zieleń. W okresie świątecznym w dekoracjach pojawiają się dodatkowo renifery i gwiazdki. Wiele dodatków i niektóre proste meble można wykonać samodzielnie, a te wykonane z surowego drewna świetnie podkreślają związek z naturą. Surowość i minimalizm tego stylu mogą przełamać również kolorowe pufy, wiklinowe kosze i inne drobiazgi. Ponad to skandynawska aranżacja wnętrz może być bazą do innych stylów, można ją modyfikować i unowocześniać, ponieważ jak większość trendów z czasem ulega zmianom. Zmiany te nie mogą jednak pozbawić stylu jego najważniejszych cech.

Styl skandynawski jest coraz powszechniejszy i wiele osób przy okazji remontów decyduje się na jego zastosowanie. Trudno nie przyznać im racji siadając wieczorem w przytulnym wnętrzu, na miękkiej kanapie.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: