Filtruj według

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Wykładziny do biura

Showing 1 - 12 of 12 results

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Wytrzymała, nowoczesna wykładzina to najlepszy wybór do często uczęszczanych i intensywnie eksploatowanych przestrzeni, czyli m.in. do biur. Firmowymi korytarzami każdego dnia przechodzi wiele par stóp, często odzianych w eleganckie obuwie, które nie jest łagodne dla podłogi (mowa tu np. o damskich szpilkach). Wykładziny do biura powinny być jednak nie tylko wytrzymałe, ale również estetyczne, tak aby tworzyć odpowiedni wizerunek miejsca pracy i współgrać z wystrojem wnętrz. Sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy.

Wykładziny do biura – zalety

Wykładziny do biura to przede wszystkim produkty różniące się od tych przeznaczonych do zastosowania domowego. Powinny mieć odpowiednią klasę użytkową – klasy od 31 do 34 to warianty biurowe. W niektórych przypadkach może być konieczny także montaż jeszcze bardziej wytrzymałych wykładzin przemysłowych wyposażonych w oznaczenia od 41 do 44.

Wybierając wykładziny do biura, możesz zdecydować się na jeden z wielu wzorów i kolorów. Poszczególne produkty różnią się też strukturą runa. Do ich wspólnych zalet należą jednak:

  • dobre tłumienie dźwięków – istotne szczególnie w open space’ach i innych miejscach, w których nadmierny hałas mógłby uniemożliwiać efektywną pracę,
  • przytulny wygląd – wykładziny dywanowe wizualnie ocieplają pomieszczenia i sprawiają, że są one bardziej przyjazne,
  • dostępność w rolkach lub płytkach – to drugie rozwiązanie umożliwia łączenie kilku wzorów lub deseni lub ewentualnie wymianę permanentnie zniszczonego fragmentu,
  • trwałość – wykładziny klasy biurowej nie odkształcają się, nie wycierają i nie zmieniają koloru nawet po wielu latach użytkowania,
  • wysoka estetyka i elegancja.

Jak wybierać wykładziny do biura?

Kupując wykładziny do biura, warto kierować się przede wszystkim ich jakością. Podłoga powinna przetrwać intensywne użytkowanie, a zatem musi być starannie wykonana zgodnie z normami odpowiedniej klasy użytkowej. Ważna jest też łatwość utrzymania podłóg w czystości przez cały dzień. Powierzchnie biurowe są zwykle sprzątane raz dziennie, dlatego najlepsze będą takie modele, które nie chłoną brudu i nie uwidaczniają zanieczyszczeń. Najlepiej w tej roli sprawują się przede wszystkim dość ciemne kolory. Warto zamiast jednolitej barwy wybrać delikatny deseń, który zamaskuje ewentualne powstające w ciągu dnia zabrudzenia. Nie bez znaczenia będzie też dopasowanie wykładziny do biura do jego pozostałej aranżacji. Postaw na wzór, który emanuje elegancją i pozytywną energią, szczególnie w miejscach reprezentatywnych, w których przyjmowani są kontrahenci czy klienci.

Zwróć uwagę również na sam sposób wykonania wykładziny. Te biurowe zwykle mają strukturę pętelkową, ciętą lub flokowaną. Krótkie runo nie gromadzi zabrudzeń i jest bardzo łatwe w czyszczeniu. Wykładziny do biura są wykonane z włókien syntetycznych, które nie chłoną płynów i zanieczyszczeń, dlatego są tak trwałe i estetyczne. Jeżeli zadbasz o to, aby wykładzina biurowa spełniała wszystkie wymienione wyżej kryteria, to na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.