Filtruj według

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Wykładziny do łazienki

Showing 1 - 3 of 3 results

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jak łazienka, to tylko płytki? Niekoniecznie. Coraz więcej inwestorów poszukuje alternatywnych rozwiązań do montażu na łazienkowych podłogach. Dlatego popularność zyskują wykładziny do łazienki. Chcesz mieć podłogę wytrzymałą, łatwą w czyszczeniu i niedrogą? Pociąga Cię nietuzinkowy design i marzysz o nietypowych wnętrzach? Być może do tej pory nie rozważałeś wyboru wykładziny do łazienki, jednak dowiedz się, dlaczego warto.

Czym charakteryzują się wykładziny do łazienki?

Łazienka jest miejscem szczególnym. Zwykle panuje tam duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura. Jest też pomieszczeniem często uczęszczanym – każdy domownik zagląda tam kilkakrotnie w ciągu dnia. Dlatego podłoga w nim musi mieć właściwości, które sprawią, że oprze się intensywnej eksploatacji i wszechobecnej wodzie. To dlatego większość inwestorów wybiera podłogi gładkie – przede wszystkim płytki ceramiczne. Jest to rozwiązanie praktyczne, które może się też wyróżniać wysoką estetyką, ale nie każdemu będzie pasować taki styl. Płytki są przede wszystkim dość chłodne. Zarówno dosłownie – stąpanie po nich bosymi stopami nie należy do najprzyjemniejszych – jak i metaforycznie, ponieważ wpływają na styl pomieszczenia.

Wykładziny do łazienki mają całkowicie odmienne walory. Są przytulne i miękkie, przez co relaks w domowym SPA jest znacznie ułatwiony. Zamiast przykrywać drogie kafelki licznymi dywanikami, które uprzyjemnią Ci pobyt w łazience, być może warto więc zdecydować się na wykładzinę. To materiał, który tłumi dźwięki i amortyzuje uderzenia. Nowoczesne wykładziny do łazienki skonstruowane są również tak, by nie pochłaniać wilgoci i nie niszczyć się w wyniku intensywnej eksploatacji. Dlatego ich utrzymanie w czystości oraz codzienne użytkowanie jest bardzo wygodne.

Wykładziny do łazienki to również:

  • bogactwo stylistyczne – możesz sam zadecydować, jak będzie wyglądać Twoja podłoga,
  • łatwość montażu – wykładzinę można położyć samodzielnie, a cały proces nie zajmuje wiele czasu,
  • niska cena – zwykle niższa niż w przypadku innych typów wykończenia podłogi,
  • doskonała jakość – wysoka wytrzymałość i łatwość czyszczenia zapewnia trwałość na lata,
  • izolacja termiczna i akustyczna – wykładzina tłumi odgłos kroków i upadków różnych przedmiotów, a także jest przyjemniejsza w użytkowaniu niż zimne płytki,
  • antypoślizgowość – wykładziny do łazienki są niezwykle praktyczne, także pod względem zapobiegania wypadkom.

Wykładziny do łazienki – jak wybrać

W łazience ważna jest jednak nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Dlatego rodzaj wykładziny należy dopasować do pozostałego wystroju pomieszczenia oraz swojego indywidualnego gustu. Wiele osób decyduje się na wykładziny do łazienki w neutralnych kolorach. Lekki deseń sprawi, że nawet ewentualne niewielkie zabrudzenia, które mogą pojawić się między sesjami sprzątania, nie będą widoczne. Jeżeli marzy Ci się oryginalne rozwiązanie, możesz zdecydować się na jednolitą podłogę lub wyrazisty wzór, który świetnie będzie kontrastować z elegancką ceramiką i armaturą.