Filtruj według

Szerokość (dotyczy chodników)

Antypoślizgowy spód

Możliwość prania w pralce w 30°

Kształt

Wykładziny do salonu

Showing 1 - 12 of 16 results

Pokazano 1-12 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Salon to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina. Jest wspólną przestrzenią służącą przede wszystkim odpoczynkowi i rozrywce. Dlatego to pomieszczenie powinno być urządzone z najwyższą starannością. Marzysz o tym, by po długim dniu pracy zasiąść w miękkim fotelu i napawać się relaksem lub interakcją z bliskimi w przytulnym wnętrzu? Pomyśl o podłodze, która dopełni wizerunku ciepłego, rodzinnego pokoju. Świetnie w tej roli sprawdzają się dywanowe wykładziny do salonu.

Dlaczego warto postawić na wykładziny do salonu?

Urządzając wnętrze, chcesz, żeby było wyjątkowe, przyjazne, stylowe? Musisz zadbać o każdy jego detal. Warto zacząć od podłogi – to, obok ścian, największa powierzchnia, która w znacznym stopniu decyduje o charakterze pomieszczenia. Wybór jej wykończenia zależy od preferencji, ale na pewno nie warto pomijać w rozważaniach wykładziny do salonu. Dlaczego? Ponieważ są:

  • miękkie i przytulne – dzięki czemu wnętrze dosłownie zaprasza do odpoczynku,
  • ciepłe – można po nich komfortowo stąpać bosą stopą, a do tego zapewniają izolację termiczną,
  • ciche – tłumią odgłosy kroków czy np. zabaw dzieci, pomagają też oddzielić się od hałaśliwych sąsiadów,
  • bezpieczne – praktycznie uniemożliwiają poślizgnięcie się, a do tego amortyzują upadki.

Jakie wykładziny do salonu są najlepsze?

Zacząłeś rozważać wybór wykładziny do salonu? Dowiedz się, jakie rozwiązania są najkorzystniejsze. W naszej ofercie znajdują się modele wykonane z różnych włókien i różniących się m.in. parametrami runa. Na co zwrócić uwagę?

  • Materiał, z którego wykonane są wykładziny do salonu, jest bardzo ważny. Naturalna wełna jest szlachetna, jednak nawet jej niewielka domieszka sprawia, że wykładzina nie nadaje się do domu, gdzie mieszkają alergicy lub małe dzieci. Dobrze sprawdzą się gładkie i miękkie wykładziny poliamidowe, odporne polipropylenowe czy elastyczne akrylowe. Mimo niewielkich różnic wszystkie łączy podobna łatwość czyszczenia i trwałość.
  • Runo wykładziny – to krótkie i gęste będzie zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Dłuższa przędza jest bardziej miękka i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, ale może być problematyczna w domach, w których do domowników zaliczają się dzieci, a także zwierzęta.
  • Izolacyjność cieplną – większość wykładzin dywanowych stanowi bardzo dobrą izolację, przez co idealnie nadaje się do wnętrz z tradycyjnymi grzejnikami, ale zaburza działanie ogrzewania podłogowego. Jeśli jesteś właścicielem podłogówki, możesz sprawić sobie np. wykładzinę wykonaną z polipropylenu, która dobrze przewodzi ciepło. Każdy z takich produktów ma odpowiednie oznaczenie.
  • Klasę i gramaturę – wykładziny do zastosowania domowego są oznaczone klasami od 21 do 24. Ponieważ pokój ten jest zwykle intensywnie użytkowany, wykładziny do salonu powinny należeć do klasy 24. Można też zwrócić uwagę na gramaturę – 700g/m2 to dolna granica wyznaczająca wykładzinę o dużej wytrzymałości.

Sprawdź nasz asortyment wykładzin do salonu!