Wykładziny na balkon

Showing 1 - 12 of 28 results

Pokazano 1-12 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Balkon to dla mieszkańców dużych miast namiastka własnego ogrodu i okazja do odpoczynku na świeżym powietrzu. Nawet mały może być prawdziwą oazą i miejscem, na którym będziesz spędzać wiele godzina podczas ciepłych dni i wieczorów. Nie każdy przykłada wagę do wykończenia balkonowej posadzki, jednak jest to bardzo ważne. Wykładziny na balkon występują w wielu wariantach i mogą pomóc Ci odmienić tę niewielką przestrzeń z dużym potencjałem.

Wykładzina na balkon – czy jest potrzebna?

Balkony w nowoczesnym budownictwie często wykańczane są bardzo estetycznie, np. z wykorzystaniem desek kompozytowych, jednak te w starszych blokach mają niewiele wspólnego zarówno z atrakcyjnym wyglądem, jak i funkcjonalnością. Na balkonie można położyć kafle, które nie są jednak do końca przyjemne w użytkowaniu – głównie ze względu na bijący od nich chłód. Nieestetyczną posadzkę dużo prościej zastąpić, używając wykładziny na balkon. Jej montaż jest bardzo łatwy, szybki i możliwy do wykonania bez pomocy profesjonalistów. Wykładzina dobrze izoluje, przez co komfortowo się po niej stąpa. Wykorzystanie nowoczesnych technik produkcji decyduje też o jej trwałości i odporności na różnorodne warunki atmosferyczne – zarówno intensywne słońce, jak i deszcz czy mróz. Co więcej, wykładziny na balkon pozwalają na nietuzinkową aranżację tej przestrzeni. Możesz się zdecydować na jeden z wielu wzorów, dzięki którym balkon może przypominać zarówno rajski ogródek, jak i elegancki salonik. Problemu nie stanowi też zmiana wystroju – wykładzina nie jest droga, a położenie nowej nie zajmuje wiele czasu.

Jak dobierać wykładziny na balkon?

Jeżeli już postanowiłeś odświeżyć swój kawałek podłogi na świeżym powietrzu, skup się na wyborze odpowiedniej wykładziny na balkon. Ważne, by wybrać wariant, który sprawdzi się w zastosowaniu zewnętrznym – zapomnij więc o resztkach wykładziny dywanowej, które pozostały Ci po urządzaniu salonu lub sypialni. Dobra wiadomość jest taka, że na zakup nowej podłogi nie wydasz wiele – szczególnie jeśli dokonasz go w naszym sklepie. Co wybrać?

  • Jeżeli chcesz, aby Twój balkon przypominał prawdziwą miejską oazę, postaw na sztuczną trawę lub wykładzinę ją przypominającą. Świeża zieleń będzie się świetnie komponować z bujną roślinnością oraz meblami w naturalnym drewnie lub soczystych kolorach. Dzięki temu rodzajowi wykładziny bez trudu poczujesz się jak w ogrodzie.
  • Balkon możesz też wystylizować tak, by stanowił przedłużenie domowych pomieszczeń. Postaw na wykładzinę na balkon, która przypomina tą użytą w salonie lub puchaty dywan z sypialni. Uzupełnij aranżację o komfortowe meble, oświetlenie i tekstylia, a na zewnątrz poczujesz się niemal tak jak w kolejnym pomieszczeniu, ciesząc się jednocześnie słońcem lub rześkim wieczornym powietrzem.

Marzy Ci się stylowy balkon, na którym z przyjemnością będziesz przebywać? Zacznij od podłogi, a pozostała aranżacja przyjdzie Ci z łatwością. Sprawdź nasze propozycje, by znaleźć idealną wykładzinę dla siebie i stworzyć balkon, o którym zawsze marzyłeś.