Wykładziny na schody betonowe

Showing 1 - 4 of 4 results

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Właściciele piętrowych mieszkań lub domów z poddaszem użytkowym zwykle wahają się, jak wykończyć schody. Możliwości jest wiele – to m.in. konstrukcje metalowe czy drewniane, a także najmasywniejsze i wciąż najczęściej wybierane schody betonowe. Beton należy jednak odpowiednio wykończyć, by schody nie straszyły surowym wyglądem i chłodnym charakterem. Do najpopularniejszych rozwiązań należą płytki ceramiczne, drewno oraz wykładziny na schody betonowe.

Dlaczego dywanowe wykładziny na chody betonowe to dobry pomysł?

Wykonana z odpowiednio przetworzonych włókien wykładzina to bardzo wszechstronny materiał wykończeniowy. Przede wszystkim wykładziny na schody betonowe w naturalny sposób tłumią odgłos kroków, który może irytować, szczególnie jeśli domownicy nie mają w zwyczaju lekko stąpać. Są też miękkie, dlatego wygodnie się po nich chodzi i w naturalny sposób ocieplają wizerunek dość nudnej w przeciwnym razie klatki schodowej. Dodatkowo mają właściwości antypoślizgowe, dlatego należą do najbezpieczniejszych rodzajów wykończenia tego problematycznego obszaru. Dostępność w wielu wzorach pozwala na dobór wykładziny na schody drewniane zgodnie z dowolną koncepcją wnętrza. Można je pokryć nawet tym samym materiałem co korytarze na obu piętrach i w ten sposób związać ze sobą kompozycyjnie oba poziomy mieszkania. Nowoczesne wykładziny są antyalergiczne i łatwe w czyszczeniu, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w tak uczęszczanym miejscu jak schody. Są też łatwe w montażu (znacznie łatwiejsze niż panele drewniane lub płytki ceramiczne) i nie wymagają specjalnego przygotowania. Ważne jedynie, by przemyśleć ich wybór.

Jak wybierać wykładziny na schody betonowe?

Wykładzina na schody betonowe musi być przede wszystkim dobrze wymierzona i ułożona. Nie oznacza to jednak, że nie liczy się sam wybór materiału wykończeniowego. Na co zwracać uwagę?

  • Przędza, z której wykonano wykładzinę, powinna być odporna na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, w szczególności przetarcia i odkształcenia. Dobrze, żeby miała też właściwości termoizolacyjne. W miejscach takich jak schody sprawdzą się m.in. włókna poliamidowe i polipropylenowe.
  • Stylistyka wykładziny na schody betonowe nie powinna się gryźć z wystrojem żadnego z pięter. Jeśli zdecydowałeś się na odmienny wystrój na każdym z nich, najlepszym rozwiązaniem na schody będą neutralne kolory. W przeciwnym razie możesz zdecydować się na coś bardziej szalonego, szczególnie jeśli schodom towarzyszy tylko prosta balustrada i goła ściana. Ożywić tę przestrzeń pomoże ciekawy wzór. Odpowiednio dobrany pomoże też w ukryciu ewentualnych drobnych zabrudzeń.
  • Runo wykładziny powinno być raczej zwarte i krótkie. Taka będzie lepiej się prezentować nawet po wielu latach, a dodatkowo nie będą w nią wnikać zabrudzenia.

Wykończenie schodów wykładziną to świetny wybór w wielu sytuacjach. Chcesz, aby gotowa nawierzchnia była efektowna i trwała? Sprawdź naszą ofertę produktów przeznaczonych do tego obszaru. Różnorodna stylistyka i doskonałe parametry dostępnych propozycji na pewno Cię nie zawiodą.