Kreatywny dywan dziecięcy. Co najlepiej się sprawdzi?

   07/18/2018 11:12:54    0 Komentarzy
Kreatywny dywan dziecięcy. Co najlepiej się sprawdzi?

Jaki dywan sprawdzi się najlepiej w pokoju dziecka? Na pewno nie ten zupełnie idealny! Stuprocentowa perfekcja w tym pomieszczeniu nie jest wskazana. Nie wszystko musi do siebie doskonale pasować – czy to kolory, czy to kształty bądź faktury. Pokój dziecięcy ma odzwierciedlać osobowość malucha, dlatego może być nieco zwariowany, nie do końca uporządkowany czy nawet lekko kiczowaty. Taki sam powinien być kreatywny dywan dziecięcy.

 

Prosty sposób na odmianę wnętrza

Dzieci bardzo szybko dorastają i wyrastają z rzeczy, które jeszcze do niedawna tak bardzo im się podobały. Ciężko jednak co kilkanaście miesięcy przemalowywać ściany ich pokoików i wymieniać komplety mebelków – mało kogo na to stać. Dywaniki są natomiast ruchomymi elementami, pozwalającymi na bezproblemową metamorfozę wnętrza. Raz mogą ożywiać wnętrze swoimi intensywnymi barwami, a następnym razem uspokajać pokój prostym wzornictwem i geometrycznym kształtem.

 

Baza dla pokoju pełnego magii i czarów

Świecą w ciemności, rozjaśniają mrok nocy i są tak efektowne, że nie można oderwać od nich wzroku. Dywany dziecięce ozdobione fluorescencyjnymi elementami intrygują, ciekawią i fascynują. Tuż po zmroku zaczynają oświetlać otaczającą je przestrzeń, z powodzeniem zastępując lampki włączane na czas snu. Dzięki nim maluchom niestraszne już będą ciemne noce – świecące w ciemności gwiazdki rozprawią się z każdym koszmarem, a postać fluorescencyjnego czarodzieja pokona najgroźniejszego potwora. Sen w magicznym pokoju stanie się niezwykłym przeżyciem.

 

Dywan w roli... gry planszowej!

A gdyby tak połączyć dwa w jednym? Umieścić na podłodze dywan, który będzie jednoczesnym narzędziem do zabawy? To idealna opcja dla małych pomieszczeń! Dywan zawierający specjalne pola do gry w klasy pomoże dzieciakom rozładować nadmiar energii i nawet podczas deszczowych dni zachęci do aktywności fizycznej, a wykładzina umożliwiająca grę w chińczyka świetnie zastąpi standardową planszówkę. Chłopcy zachwycą się natomiast dywanem imitującym drogi i ulice – to klasyczny, od lat popularny wyrób, który zdecydowanie urozmaica zabawy małymi samochodzikami. Planszowe motywy tworzą z dziecięcych pokoików prawdziwe centra rozrywki. Pobudzają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość maluchów.

 

Niestandardowe kształty

Dywan dla dzieci wcale nie musi być prostokątny czy okrągły. Geometryczne kształty, choć praktyczne, są nudne, zbyt schematyczne i w żadnym stopniu nie stymulują wyobraźni. Te w kształcie zwierzątek – owieczek, słoników czy misiów – wzbudzają zainteresowanie naturą i otaczającym światem, zachęcając do odkrywania przyrody. Dywany przypominające piłki czy samochodziki zobrazują pasje małego sportowca, a te o kształcie kwiatków lub motylków dopełnią aranżację dziewczęcego pokoiku. Oryginalne dodatki uczą nieszablonowego myślenia i wspomagają rozwój.

W kreatywnym pokoju malucha nie wszystko musi być dopracowane i perfekcyjne. Bawiąc się różnorodnymi fakturami, kolorami i kształtami dywanów, można osiągnąć zachwycający i zdecydowanie niepowtarzalny efekt.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: