Jakie wzory są najlepsze dla dywanów do kuchni?

   08/27/2018 15:19:52    0 Komentarzy
Jakie wzory są najlepsze dla dywanów do kuchni?

Dywany dość często dekorują polskie domy, jednak przeważnie umieszczane są w salonach i sypialniach, sporadycznie w łazienkach. Mało kto uzupełnia nimi kuchenne pomieszczenia, podczas gdy to właśnie w nich atrakcyjne wykładziny mogą sprawdzić się najlepiej. Kuchenne dywany ocieplają wizerunek wnętrz i kreują domową atmosferę, umilając spożywanie posiłków czy chwile gotowania. Mogą być dopełnieniem standardowej aranżacji lub jej zaskakującym elementem. Wszystko zależy od występujących na ich powierzchniach wzorów.

 

Motywy kwieciste

Ich siła tkwi w prostocie. Motywy kwiatowe zawładnęły rynkiem dywanów już w 2012 r. i od tej pory stale goszczą na listach aktualnych trendów. Idealnie łączą się z kuchniami wypełnionymi świeżymi ziołami czy doniczkowymi roślinkami, ukazując piękno czystej natury. W połączeniu z jasnymi odcieniami ścian i podłóg oraz prostymi w formie drewnianymi meblami stworzą aranżację klasyczną i przytulną, a jednocześnie zaskakującą swoimi kontrastami. Dywany kwieciste sprawdzają się również w monochromatycznych pomieszczeniach. Nawet te czarne czy białe potrafią ożywić wnętrze za sprawą swoich fantazyjnych wzorów.

 

Nutka orientalizmu

Dywany orientalne to kwintesencja klasy i czystego piękna. Często tkane ręcznie kojarzą się z bogactwem i wyjątkowym luksusem. Na przestrzeni lat zmieniły swoje oblicze i dziś w żadnym wypadku nie są kiczowate czy przesadzone. Proste formy wypełnione fantazyjnymi i wielobarwnymi wzorami zgrają się z aranżacjami industrialnymi, które z założenia muszą być efektowne, ekskluzywne i zarazem nowoczesne. Rozłożony na samym środku pomieszczenia orientalny dywan kuchenny, otoczony masywnymi brązowymi meblami i drogimi sprzętami, zagra pierwsze skrzypce w całym projekcie.

 

Humorystyczne rozwiązania

Zbyt restrykcyjne podejście do aranżacji wnętrz nigdy nie jest dobre. Dom ma być miejscem ciepłym i przyjaznym, dlatego warto wprowadzić do niego odrobinę humoru. Zabawne napisy umieszczone na dywanach zadbają o dobre samopoczucie domowników od samego rana i przypomną im o pozytywnym nastawieniu do życia. Humorystyczne akcenty w postaci wizerunków kolorowych zwierzątek czy owoców ożywią pustą i monochromatyczną przestrzeń, dodając pomieszczeniu energii. Nawet jeśli nie będą pasować w stu procentach do samej aranżacji – nie ma to większego znaczenia. Domowe kuchnie wcale nie powinny być idealne.

 

Wzory powiększające pomieszczenia

Mniejsze kuchnie warto by było optycznie powiększyć. Efekt ten można uzyskać przy pomocy dobrego dywanu – najlepiej tego długiego i dość wąskiego. Materiał wypełniony licznymi pionowymi paskami da złudzenie większego metrażu. Powinien mieć jasny odcień, aczkolwiek same motywy mogą być różnokolorowe. Podobny efekt zapewnią dywany kuchenne z poziomymi paskami, choć te sprawdzą się dużo lepiej w węższych pomieszczeniach. Subtelne pasiaste motywy nadadzą wnętrzom lekkości i cudownie je udekorują. Nie zajmą przy tym dodatkowej przestrzeni – jedynie przykryją i dodatkowo zabezpieczą podłogę.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: