Dlaczego dywany jednokolorowe nie są nudne?

   05/23/2018 13:05:44    0 Komentarzy
Dlaczego dywany jednokolorowe nie są nudne?

Czasy się zmieniają, a moda na dywany nigdy nie przemija. Zawsze sięgamy po nie z miłą chęcią, bo doskonale pasują do każdego wnętrza. Dywany sprawiają, że pokójkuchnia czy salon stają się przytulniejsze, ponadto takie pomieszczenia wizualnie wyglądają lepiej.

Jak zdecydować się na odpowiedni dywan? Czy jednokolorowy będzie dobrym wyborem?

Wbrew pozorom dobór właściwego dywanu to nie taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Mając tak wiele możliwości na rynku, bardzo często trudno się zdecydować na odpowiedni rozmiar, kształt, wzór czy kolor. Jeśli targają nami wątpliwości, wykładzinę najlepiej zakupić już po urządzeniu całego mieszkania lub domu. Jeśli wahamy się pomiędzy dywanem wzorzystym albo jednokolorowym, warto skusić się na ten drugi, który wbrew panującej opinii, wcale nie musi być nudny.

Dywany jednokolorowe

Panuje przekonanie, że wnętrze z dywanem jednokolorowym jest nudne, monotonne i nie ma odpowiedniego wyrazu. Nic bardziej mylnego. Dywan jednokolorowy to świetna propozycja dla pomieszczeń urządzonych nie tylko w stylu klasycznym, ale także nowoczesnym, eklektycznym, rustykalnym i wielu innych. Kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim dobór odpowiedniego koloru, rozmiaru i kształtu. To wszystko sprawi, że wnętrze nie tylko stanie się wyjątkowe, ale również zapanuje w nim całkowita harmonia.

Dywany jednokolorowe prostokątne

Dywan jednokolorowy prostokątny świetnie ozdobi wnętrze salonu, jadalni czy kuchni. Wybierając taką wykładzinę, musimy być świadomi, że kształtem powinna pasować do mebli, czyli np. do prostokątnego stołu. Kolor również musi współgrać z całością, zatem jasny dywan dobieramy do ciemniejszych mebli i odwrotnie. Przy wyborze takiej wykładziny warto wziąć pod uwagę serię dywanów Ovo dostępnych w kilku modnych i nowoczesnych kolorach: fiołkowym, zielonym, brązowym, czarnym, kremowym oraz niebieskim. Każdy z nich nie tylko doskonale wpasuje się we wnętrze, ale również zagwarantuje różne doznania. Fiolet nada pomieszczeniu (w sypialni lub salonie) nieco subtelności i tajemniczości, zieleń przypomni o utęsknionej wiośnie, niebieski uspokoi po ciężkim dniu. Czy ktoś jeszcze pomyśli, że dywan jednokolorowy może być nudny? To chyba pytanie retoryczne.

Dywan jednokolorowy okrągły

Dywan jednokolorowy okrągły idealnie skomponuje się z pomieszczeniem, w którym przeważają meble w kształcie obłym. Wybór koloru będzie zależał od nas samych, jednak pamiętajmy, aby nie gryzł się z wystrojem wnętrza, a wręcz przeciwnie, tworzył z nimi idealną kompozycję. W przypadku wykładzin okrągłych warto zainteresować się serią dywanów Shaggy, czyli potocznie tzw. włochaczy, po których stąpanie gołymi stopami to sama przyjemność. Seria dywanów Shaggy dostępna jest w modnych kolorach – soczystej zieleni, klasycznej czerni czy głębokiej czerwieni. Zieleń nada wnętrzu nowoczesnego i interesującego rysu, czerń klasyczności, a czerwień ostrego charakteru.

Wygląda na to, że powszechna opinia, że popularne dywany jednokolorowe są nudne, właśnie została obalona. Teraz, zastanawiając się nad wyborem takiego dywanu, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy warto go kupić, czy też nie.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: