Dywany przed domem — zastosowanie chodników na tarasie, werandzie

   04/24/2019 10:23:22    0 Komentarzy
Dywany przed domem — zastosowanie chodników na tarasie, werandzie

Dywany przed domem? Czy to możliwe?

Teren przed domem można zaaranżować na wiele sposobów. Niektórzy decydują się na stworzenie przytulnego klimatu na tarasie czy przed wejściem poprzez umieszczenie tam dywanu. Okazuje się, że odpowiednio dobrany chodnik może efektownie prezentować się na zewnątrz. To trend, który powszechnie można spotkać w domach na południu Europy, ponieważ sprawia, że balkon czy weranda stają się nierozerwalną częścią domu. Także wizualnie.

Często spacerując po mieście, mijamy domy i mieszkania w blokach, które mają tarasy i balkony. Choć przynależą one do tych nieruchomości, to często wydają się zupełnie zapomniane lub, wręcz przeciwnie, wykorzystywane jako schowki. Tymczasem nawet niewielki balkon zaaranżowany ze smakiem może stać się małą, prywatną przestrzenią do wypoczynku. Wystarczy zatroszczyć się o obecność kilku detali ozdobnych, mebli i oświetlenia, aby wiosenne i letnie wieczory spędzać przyjemnie na świeżym powietrzu.

Jaki powinien być dywan na taras?

Przestrzeń przed domem, podobnie jak balkon w bloku, powinny być integralne z mieszkaniem. Wiele osób nie traktuje ich jednak jak kolejnego pomieszczenia w swoim apartamencie, przez co całkowicie ignoruje rolę dekoracyjną tarasu lub werandy. Tymczasem to miejsca wprost idealne do letniego wypoczynku w samotności lub z bliskimi. Zwłaszcza kiedy chłodną posadzkę ocieplisz przyjemnym dywanem. Pamiętaj jednak, aby był to produkt stworzony z myślą o użytkowaniu na zewnątrz. Dywany przed dom charakteryzują się:

- krótkim włosiem,
- powierzchnią antypoślizgową z elementami podgumowanymi, która chroni przed przesuwaniem i podwijaniem się dywanu,
- wykonaniem z materiału, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, tj. deszczu czy słońca,
- łatwością w utrzymaniu w czystości — zazwyczaj mogą być prane mechanicznie lub ręcznie, zwłaszcza gdy chodzi o wywabianie pojedynczych plam.

Ze względu na swoją lokalizację dywany przed domem są tkane na płasko. Jeśli myślałeś o tym, aby pozbyć się z domu starego chodnika z długim włosiem i zamiast przechowywać go w piwnicy wyeksponować go na balkonie, porzuć ten pomysł. Dywany typu shaggy nie sprawdzą się na zewnątrz, ponieważ są szczególnie wrażliwe na wilgoć. Oznacza to, że szybko mogą ulec zniszczeniu, a także wydzielać nieprzyjemne zapachy. A przecież nie o tym marzysz, relaksując się na tarasie.

Gdzie umieścić dywany zewnętrzne?

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na stworzenie dywanu z kwiatów w ogrodzie. Niektórzy dlatego, że nie mają ogrodu i muszą się zadowolić balkonem. Inni dlatego, że nie mają serca lub czasu, aby pielęgnować rośliny. Jednak każdy może stać się posiadaczem dywanu tkanego, który ożywi przestrzeń przed domem lub mieszkaniem.

Dywany przed domem najlepiej wyglądają:

- przed wejściem do budynku, w formie wycieraczki,
- na werandzie i zadaszonym patio,
- w ogrodach zimowych i altanach,
- na balkonie i tarasie.

Dywan zewnętrzny pod względem wizualnym dopasuj do charakteru nieruchomości. W obiektach zabytkowych, stylizowanych najlepiej będą wyglądały chodniki klasyczne lub orientalne. W nowoczesnych rezydencjach sprawdzą się dywany minimalistyczne, gładkie lub zdobione geometrycznymi czy abstrakcyjnymi wzorami. W okresie zimowym możesz przechowywać je w domu lub wykorzystać np. w jadalni.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: