Dywan do granatowej sofy

   05/18/2021 00:00:00    0 Komentarzy
Dywan do granatowej sofy

W ostatnich latach intensywne akcenty kolorystyczne wracają do mody. Mocne barwy całych pomieszczeń, które swego czasu były etykietowane, jako przeciążające, zmniejszające przestrzeń i trudne do stylizacji, świętują swój powrót w iście królewskim stylu. Z czasów, kiedy jedna tzw. ściana akcentowa w ciemnym kolorze stanowiła swego rodzaju wydarzenie, moda zatoczyła koło. Dostojne, głębokie odcienie „ciemnej strony” na spektrum kolorów nie chowają się w cień, a w zasadzie tworzą cały klimat pomieszczenia.

Przygody dywanu z granatową kanapą

Granat od wieków jest kolorem szlachetnym, głębokim, symbolizującym sukces i luksus. Z jednej strony jest bliskim kuzynem czerni, czyli koloru neutralnego, a więc zgra się praktycznie z każdym dodatkiem. Z drugiej strony potrafi być kapryśnym elementem układanki, ponieważ często trudno dobrać do niego akompaniujące elementy. Chcąc mieć idealny dywan do granatowej kanapy, należy kierować się stylistyką, którą chcemy stworzyć w pomieszczeniu. Warto zatem pamiętać, że dywan stanowi istotny akcent, którego zadaniem jest podkreślenie piękna ciemnoniebieskiego mebla.

Neutralne kolory dywanów a granatowa kanapa

Granatowa kanapa to w ostatnich latach modny wybór wyposażenia salonu. Świetnie sprawdzi się z dywanem w stonowanych odcieniach szarości, kremu, bieli czy innych neutralnych kolorów. Jasne dywany będą świetnie podkreślały szlachetność granatu. Natomiast warto zaznaczyć, że granat kanapy może nie współgrać z bielą w intensywnym, jaskrawym odcieniu. Dlaczego? Kolor granatowy w psychologii ma uwarunkowania kojące. Kojarzy się z poświatą nocy, która powinna zachęcać do relaksu i wyciszenia się. O ile biel jest w rodzinie kolorów neutralnych, ma ona kilka odcieni. Szczególnie intensywnie biały dywan może być za dużym kontrastem dla granatowej kanapy i wyglądać niespójnie. Neutralne barwy wybranego dywanu nie muszą się kończyć na jasnej kolorystyce. Wspomniany wcześniej kolor czarny czy głęboki grafit na chodniku nadadzą granatowej kanapie dodatkowy arystokratyczny wydźwięk, nadając jednocześnie meblowi przyjemny, profesjonalny i luksusowy charakter.

Francuski szyk

Jeżeli zależy nam na tym, aby granatowa kanapa miała blisko siebie równie charakterystycznego kompana, perskie dywany będą trafną odpowiedzią na tę prośbę. Niekoniecznie w kolorze czerwonym, dywany w stylu perskim mogą ciekawie współgrać ze szlachetną, granatową kanapą. Podobnie jak ciemnoniebieskie akcenty, dywany perskie, wracają do modowych łask wystroju wnętrz. Połączone z lekkością zasłon przy otwartych oknach, bielą ścian i piękną granatową kanapą idealnie sprawdzą się w większości wnętrzach. Co więcej, jeżeli kanapa w kolorze granatowym, bogactwo perskiego dywanu i białe ściany pokoju uzupełnimy zielenią roślin domowych, uzyskamy wysublimowany efekt paryskiej kamienicy. Oczywiście, istotne jest to, aby nie przesadzić eksperymentowaniem w tym kierunku i nie pozwolić na to, żeby dywan czy kanapa zdominowały pomieszczenie. Pamiętać bowiem należy, że zadaniem dywanu jest idealne podkreślenie pięknego granatu kanapy.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: