Jak dywan wpływa na ciepło w pomieszczeniu

   05/24/2018 10:31:33    0 Komentarzy
Jak dywan wpływa na ciepło w pomieszczeniu

Właśnie wybraliśmy dywan do swojego mieszkania, ale zamiast cieszyć się z zakupu, pojawiają się wątpliwości. Nie dajmy się zwariować, bo gdy w przyszłości wspomnimy sobie o tym chwilowym zwątpieniu, uśmiechniemy się sami do siebie i stwierdzimy, że dywan w domu, to była jedna z lepszych inwestycji na przyszłość.

Dywan jest dobry na wszystko. Doda kolorytu naszemu wnętrzu w pochmurny dzień, umili poranne wstawanie do pracy swoim miękkim i ciepłym włosiem, powiększy małą przestrzeń i zmniejszy dużą, jeśli tylko tego potrzebujemy, zminimalizuje hałasy, a my staniemy się najlepszymi sąsiadami w całym bloku oraz doda uroku naszemu mieszkaniu. Dodajmy do tego koniecznie jeszcze to, że w okresie zimowym, zatrzyma nasze ciepło w pomieszczeniach, z których korzystamy my, a nie inni lokatorzy w naszym bloku. W innych przypadkach możemy zostać sponsorami cieplnymi innych mieszkań. Gdy zaopatrzymy się w idealny dywan, który przez cały rok będzie ozdobą naszego mieszkania, a zimą zatrzyma nam ciepło w mieszkaniu, za które zapłaciliśmy, żadna pogoda nie będzie nam straszna.

DYWAN JAKO IZOLATOR CIEPŁA

Jeśli do tej pory tego nie wiedzieliśmy, dywany są perfekcyjnymi izolatorami ciepła. Mieszkając na parterze, a pod mieszkaniem mając piwnicę, w której jest chłodno przez cały rok, a zimą ciągnie od dołu nam zimno i obniża temperaturę w mieszkaniu, warto zainwestować w taki dodatek. Najlepiej taki z filcowym lub gąbczastym podbiciem i wysokim runem, by ciepło nie przedostawało się dalej, a zatrzymywało w naszym pokoju. Wtedy już nie będziemy mogli narzekać, że dzisiaj nie wstajemy, bo zimno w mieszkaniu.

Najlepszym wyborem będzie dywan z włókna polipropylowego. Za dość przystępną cenę, otrzymujemy produkt, który jest odporny na ścieranie, nie wchłania wody jak gąbka, jest przyjazny dla alergików, no i nie elektryzuje się, więc możemy się po nim turlać z dziećmi, bez napuszenia włosów do niebotycznych rozmiarów. Dodatkowo, runo tego dywanu jest sprężyste i odporne na wgniecenia, więc nada się pod biurko, stolik kawowy, lub jako nasz pierwszy kontakt poranny z podłożem.

Idealnymi rozwiązaniami będą takiego typu dywany z kolekcji Shaggy

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Wybierając do naszego mieszkania ogrzewanie podłogowe, również możemy zdecydować się na zakup dywanu. Nawet powinniśmy, bo dzięki temu, w naszych pomieszczeniach będzie nie tylko ciepło, ale również przytulnie, czyli idealny duet pod każdym względem.

Przy ogrzewaniu podłogowym musimy pamiętać, że dobór dywanu do niego musi spełniać kilka kryteriów. Zwracajmy uwagę na opór cieplny, który zależny jest od runa. Im bardziej jest ono zbite, tym trudniej ciepło do nas dotrze. Rodzaj materiału, z którego runo jest zrobione nie ma najmniejszego znaczenia i możemy wybrać takie, które nam najbardziej odpowiada, sztuczne, czy też naturalne.

Pamiętajmy dodatkowo, że dywan nie jest wykładziną i nie musi być idealnie dopasowany od ściany do ściany. Wręcz nie powinien być taki! Ciepło będzie do nas dopływać bezpośrednio, a pod stopami dalej będzie przyjemne uczucie.

Tutaj dla przykładu mamy dywany: Exclusive 05 zielony, Exclusive 02 czerwony, Ambasador 01 pomarańczowy.

Wybór dywanu do naszego mieszkania jest dobrym pomysłem, bo nie tylko stanie się jego ozdobą, ale również zatrzyma w nim ciepło i będzie idealnym wykończeniem kompanem w zimne wieczory. Wraz z 7 Królestw Dywanów, wybór perfekcyjnego dodatku, który pozytywnie wpłynie na zatrzymanie ciepła w mieszkaniu, będzie bajecznie łatwym zadaniem, a później pozostanie nam się tylko rozkoszować przyjemnymi chwilami.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: