Dywany łazienkowe nie muszą być nudne! Nasza lista dywanów

   05/25/2018 13:08:39    0 Komentarzy
Dywany łazienkowe nie muszą być nudne! Nasza lista dywanów

Czasy pięknych, ale surowych łazienek bez wyrazu już dawno minęły. Obecnie, urządzając to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, nie tylko zwracamy uwagę na to, co modne, ale również chcemy, aby było komfortowo i przytulnie. A co z nudą? Tego też można uniknąć, wybierając ciekawy dywan łazienkowy. Czym kierować się przy jego wyborze? Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę kolor, kształt i wzór.

Dywany, które sprawią, że łazienka nie będzie nudna

Dywany łazienkowe - kolor

Kierując się kolorem przy wyborze dywanu, najlepiej zrezygnować z ciemnej palety barw, które nie tylko nie ożywią łazienki, ale również nie rozprawią się z panującą w niej nudą. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kolorów, od których bije ciepło (wszelkie odcienie czerwieni, żółci, pomarańczy). Ważne, by współgrały z resztą urządzonego wnętrza, niedobrze jak coś się „gryzie” ze sobą, gdyż wtedy staje się niemiłe dla oka. Ciekawym wyborem są dywany w różnych kolorach, np. połączenie czerwieni z czarnym, czy szarym, wtedy ciemnie palety nie będą nudne, a wręcz przeciwnie, nadadzą łazience wyrazistości. Przykładem takiego połączenia są dywany sznurkowe z kolekcji Maestro, które są dostępne w wielu kolorystycznych połączeniach.

Dywany łazienkowe - wzór

Przy wyborze dywanu do łazienki warto też zwrócić uwagę na wzór, jaki ten posiada. Dywany gładkie, bez wyrazistego koloru sprawią, że łazienka będzie po prostu nudna, a z interesującym ornamentem nawet odcienie szarości nabiorą życia i ucieszą oko. Jakie wzory? To już zależy od każdego indywidualnie, ale ich dostępność jest tak ogromna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla swojej wymarzonej łazienki. Świetnym przykładem zerwania z nudą będzie dywan Roma, wykonany z czystej bawełny, ze wzorem pięknego warkocza, dostępny w wielu kolorach, np. czerwonym, fioletowym, czarnym, pudrowego różu, czy też dywan Paris z uroczym motywem. Ponadto na rynku zaczynają królować dywany, na których widnieją wzory typowo morskie, np. muszelki, ryby, ośmiornice, ale i nie tylko. Coraz częściej spotyka się dywany z wzorem szachownicy, kwiatów, ludzkich stóp, rąk, zwierząt. Od takich produktów „nudą w łazience nie powieje” na pewno.

Kształt

Oprócz koloru i wzoru również kształt dywanu ma znaczenie. To, jaki wybierzemy, jest oczywiście kwestią gustu. W łazience świetnie sprawdzą się dywany okrągłe albo owalne, np. Maestro Koło czy Maestro Owal, o których już było wyżej, a jakie doskonale przełamią codzienną łazienkową nudę. Ponadto coraz częściej producenci dywanów, wychodząc naprzeciw wymagającym klientom, zaczynają zaskakiwać swoją pomysłowością i tworzą wykładziny w przeróżnych kształtach np. kwiatów, muszli, liści, ryb. Wybór takiego produktu to niezaprzeczalnie świetny sposób na pozbycie się nudy z łazienki.

I jeszcze jedno? Gdzie dywan położyć?

To, gdzie umieścimy dywan, zależy oczywiście od nas samych, ale najlepszym rozwiązaniem jest położenie go w centrum samej łazienki. Wtedy przykuje wzrok nie tylko samych domowników, ale również gości.

Zrywając z łazienkową nudą, poprzez wybór odpowiedniego koloru, wzoru czy kształtu dywanu, warto również pamiętać o jednej ważnej i praktycznej zasadzie. Dywan łazienkowy powinien być od spodu wyłożony gumą, dzięki czemu nie będzie się ślizgał po podłożu i uchroni domowników przed upadkiem.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: