Włochacz – w jakich pomieszczeniach się najlepiej sprawdzi?

   06/18/2018 10:40:03    0 Komentarzy
Włochacz – w jakich pomieszczeniach się najlepiej sprawdzi?

Dywany typu shaggy potocznie nazywane są włochaczami. Charakteryzują się przede wszystkim długim i bardzo gęstym włosiem, osiągającym długość ok. pięciu centymetrów. Są grube, puszyste i przyjemnie mięciutkie, stając się idealnym podłożem dla zmęczonych i obolałych stóp. Będą uniwersalnym dodatkiem niemalże dla każdej aranżacji. Podpowiadamy, gdzie sprawdzi się włochacz.

Włochacz nie jedno ma imię

Aby dopasować dywan typu shaggy do wystroju wnętrza, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z jego różnymi rodzajami. Przeważnie tego typu dywany produkuje się z tworzyw syntetycznych, czyli m.in. polipropylenu, poliestru oraz akrylu. Czasem miesza się je z naturalnymi włóknami wełnianymi, które podwyższają jakość materiału. Co prawda jest on wtedy droższy, ale za to staje się bardziej wytrzymały i idealnie radzi sobie z codzienną, intensywną eksploatacją.

Dywany typu shaggy dostępne są w sklepach niemalże we wszystkich rozmiarach. Najmniejsze z nich mają wymiary 40 x 60 cm, podczas gdy te największe osiągają do trzech metrów wysokości. Bogaty wybór rozmiarów sprawia, że taki dywanik można umieścić i w maleńkiej łazience, i w ogromnym salonie. Świadczy to o jego uniwersalności.

Idealny dodatek dla sypialni, salonów i pokojów dziecięcych

Sypialniesalony oraz pokoje dziecięce zawsze pełnią funkcje miejsc wypoczynkowych. Człowiek pragnie się w nich zrelaksować i przygotować do następnego ciężkiego dnia pracy. Włochaty dywan, miękki i puszysty, potrafi umilić każdą chwilę relaksu. Wychodząc spod prysznica czy wanny, można od razu stanąć na nim w salonie gołymi stopami i otulić je grubą warstwą przyjemnego materiału. Niektórzy na takich dywanach potrafią nawet spać, a dzieci uwielbiają się na nich bawić. Są one bezpiecznym podłożem, ponieważ mają zdolność do amortyzowania upadków.

Modny włochacz nie sprawdzi się jednak w łazienkachkuchniach oraz przedpokojach. W tych pomieszczeniach byłyby narażone na zbyt częstą i intensywną eksploatację, przez którą każdego dnia pojawiałyby się na nich nowe plamy, zabrudzenia, kurz czy nawet piasek. Dywany o długim włosiu czyści się natomiast bardzo ciężko. Lepiej nie zmuszać się do ich codziennego odkurzania czy szorowania.

Główne zalety dywaników shaggy

Włochacz będzie idealnym wyborem dla chłodniejszych mieszkań i domów. Jego gęste i grube włosie gwarantuje dodatkowe ciepło, które warto sobie zapewnić podczas zimniejszych wieczorów. Długowłosy egzemplarz zabezpieczy stopy przed wychłodzeniem i tym samym ogrzeje całe ciało.

Dywan shaggy to zdecydowanie dywan miękki. Ma on przyjemną strukturę, która sprawia, że przyjemnie się po nim chodzi, ale także spokojnie można na nim usiąść bądź się rozłożyć. Tego rodzaju podłoże ma wręcz lecznicze działanie. Łagodzi bóle stóp, pojawiające się często u osób wykonujących prace fizyczne, i zapewnia im komfortowy odpoczynek. Chodzenie na boso po takim dywanie może być traktowane jako element rehabilitacji.

Mimo iż włochacze dość ciężko się czyści, ich właściwa pielęgnacja zapewnia im długą żywotność. Dobrze pielęgnowane dywany shaggy służą domownikom całymi latami.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: