Czerwony chodnik – doskonały dodatek na Twoje wesele

   06/18/2018 10:52:32    0 Komentarzy
Czerwony chodnik – doskonały dodatek na Twoje wesele

Dywan czerwony kojarzony jest głównie z ceremonią wręczania Oscarów i tam też symbolizuje prestiż oraz sławę. Coraz częściej wykorzystuje się czerwony chodnik na uroczystościach ślubnych, dekorując nim kościelne przejścia, które w wielkim stylu doprowadzają pary młode prosto do ołtarza. Nowożeńcy mogą się wtedy poczuć jak prawdziwe gwiazdy Hollywood. Takiej przyjemności na własnym ślubie nie można sobie odmówić.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Dywan można albo kupić, albo wypożyczyć. Co się bardziej opłaca? To zależy. Jeśli para młoda jest w stanie ponownie go wykorzystać (np. oddając go później bądź pożyczając komuś z rodziny), może w niego spokojnie zainwestować i podzielić jego cenę na ilość osób, które będą go użytkować. Cena takiego dywanu o średniej szerokości (1,5 m) wynosi od 10 do nawet 50 zł za metr bieżący. Na aukcjach internetowych można też znaleźć tańsze, gotowe chodniki o określonej długości, jednakże ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Wypożyczenie dywanu jest mniej kosztownym, ale niekoniecznie lepszym rozwiązaniem. Wypożyczalnie dekoracji ślubnych nie dysponują zbyt dużą ilością chodników. Są to zresztą gotowe produkty, których klient nie może skrócić bądź wydłużyć, by dopasować je do rozmiarów kościoła.

Czerwony chodnik - na co należy uważać w trakcie zakupów i podczas samego ślubu?

Przed zakupem dywanu należy bardzo dokładnie obmierzyć miejsce, w którym ma się on pojawić. Pary młode zazwyczaj mają do wyboru trzy najpopularniejsze szerokości – 1 m, 1.5 m i 2 m. Spore znaczenie ma też grubość chodnika. Zbyt cienki dywan na ślub ciężko jest przymocować do podłoża, a i tak pod wpływem chodzących po nim gości będzie się on prawdopodobnie przemieszczać. Optymalna grubość dla takiej wykładziny to ok. 6 centymetrów. Jej materiał musi być natomiast na tyle sztywny i bezpieczny, aby nikt się na nim nie poślizgnął.

Dywan podczas uroczystości ślubnej musi wyglądać jak najpiękniej, gdyż to on będzie grać główne skrzypce w aranżacji kościoła. Goście weselni mogą go jednak zabrudzić podczas odnajdywania swoich miejsc w ławkach, jeszcze zanim pojawi się na nim sama para młoda. Jak tego uniknąć? Można albo poprosić gości, by starali się unikać chodzenia po dywanie, albo rozłożyć wykładzinę dopiero w momencie, gdy wszyscy będą już na swoich miejscach.

Czy taki dywan sprawdzi się tylko w kościele?

Piękny, elegancki czerwony chodnik potrafi stać się głównym elementem scenografii. Warto go więc wykorzystać na kilka sposobów – nie tylko w roli dekoracji kościelnej.

Dywany na ślub coraz częściej pojawiają się w samych salach weselnych. Można wyznaczyć nimi część jadalną, umieszczając je pod stołami, bądź utworzyć z nich taneczny parkiet (sprawdza się to zwłaszcza na imprezach plenerowych). Miękkie i puszyste dywany umieszcza się także w strefach przeznaczonych do odpoczynku. Tworzą one domowy klimat, który zachęca do spokojnych rozmów i przyjemnego relaksu.

Zastosowań dla czerwonego dywanu jest oczywiście znacznie więcej. To niezwykle ciekawy wyrób, który każda para młoda powinna sobie sprezentować.

Podziel się wpisem:

Zostaw komentarz

* Nazwa
* E-mail: (Nie opublikujemy)
   Strona (URL z http://)
* Komentarz: